Leki na erekcję – co jest dobre?

Co jest dobre na zaburzenia erekcji?

Utrata erekcji podczas stosunku to przykra sytuacja dla obojga partnerów. I kobieta, i mężczyzna nie wiedzą, jak wówczas się zachować. Czy wystarczy udawać, że nic się nie stało? Czy należy porozmawiać o tej sytuacji? Kto ponosi winę za to, że romantyczny nastrój się ulotnił? Jeżeli w Twoim związku często dochodzi do zaburzeń erekcji, warto przystanąć i wziąć problem pod lupę. Wbrew pozorom opadanie członka podczas współżycia nie musi wynikać z braku podniecenia. Bardzo często przyczyna kłopotów leży gdzie indziej.

Nawigacja:

Jakie lekarstwa na erekcję wybrać?

Nawet preparaty określane jako najlepsze na erekcję nie pomogą, jeśli nie zdiagnozujesz problemu. Erekcja nie jest automatyczna. Ciało mężczyzny musi być w dobrej kondycji, żeby wzwód utrzymywał się długo. Kłopoty z erekcją to nie rzadkość. Z zaburzeniami tego rodzaju zmaga się wielu panów. Do najważniejszych przyczyn przypadłości wlicza się:

  • chroniczne zmęczenie – przepracowanie, brak snu, brak relaksu z całą pewnością odbiją się na życiu seksualnym mężczyzny. Stanie się tak nawet wtedy, gdy jego libido jest rozbudzone i na co dzień ma sporo fantazji erotycznych. W trakcie stosunku zmęczony mężczyzna może nie podołać. To normalna reakcja.
  • życie w napięciu, ciągły stres – do zaburzeń erekcji dochodzi także wtedy, gdy mężczyzna nadmiernie się stresuje. Należy pamiętać o tym, że zbyt duże zdenerwowanie odbija się na wszystkich organach. Nie ma mowy o braku zaburzeń erekcji, jeżeli mężczyzna żyje w ciągłym napięciu.
  • zła dieta – problemy ze wzwodem mogą być wynikiem złej diety. Szkodliwe są fast foody, cukry proste i używki.
  • nałogi – zaburzenia erekcji często pojawiają się u nałogowych palaczy i alkoholików.
  • brak aktywności fizycznej – problemem z erekcją może wynikać po prostu ze słabej wydolności.
  • choroby – oczywiście może się też zdarzyć, że przypadłość jest wynikiem stanu chorobowego. W takim wypadku konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia.

Suplement diety na erekcję a naturalne sposoby na erekcję

Zaburzenia erekcji mogą ustąpić, jeśli zostanie wyeliminowany czynnik je wywołujący. Zaleca się, by para spróbowała seksu wtedy, gdy mężczyzna jest wyspany i w dobrej kondycji. Doskonałym pomysłem jest zaaranżowanie romantycznej sytuacji podczas wolnego weekendu, gdy nigdzie nie trzeba się spieszyć. Oczywiście konieczne jest rzucenie nałogów i wprowadzenie odpowiedniego jadłospisu. Oprócz wyeliminowania niekorzystnych składników z diety, warto do potraw dodawać przyprawy wspierające ukrwienie, np. cynamon, imbir, chilli, czosnek, koper, goździki, lubczyk. Należy też – choćby częściowo – wprowadzić do planu dnia aktywność fizyczną.

Warto wspomagać się także w inny sposób. Istnieją suplementy  na erekcję oraz witaminy na erekcję. Nie rozwiążą one wszystkich problemów, ale z całą pewnością wspomogą męski organizm. Suplement diety na erekcję jest przepełniony niezbędnymi minerałami i ziołami wspomagającymi sprawność seksualną. Godne polecenia preparaty na erekcję zawierają przede wszystkim składniki ziołowe, w tym: pestki dyni, buzdyganek naziemny, wierzbownicę, owoce palmy sabal, miłorząb, liść Damiana, jagodę jałowca brazylijskiego oraz korzenie suma.


Leki na erekcję bez recepty

Nie warto stosować zbyt dużo tabletek na potencję. Można się od nich uzależnić. Poza tym ich duża ilość wpływa niekorzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Zaleca się stosowanie wyłącznie te leki na erekcję, które można dostać w aptece. Obecnie mamy dostęp do szeregu medykamentów mogących pomóc w tej trudnej sytuacji. Leki na erekcję bez recepty to np. Maxon Active lub Permen. Bardzo popularnym preparatem jest np. Maxigra Go.

Zaburzenia erekcji – leki nietypowe, których lepiej unikać

Na rynku pojawiły się w ostatnich latach specyficzne produkty na potencję. Do tej grupy zalicza się m.in. krem na erekcję lub maść na erekcję. Tego typu produkty nie są dobrze zbadane. Ich skuteczność jest wątpliwa – nie wiemy, czy dobrze działają na zaburzenia erekcji. Leki bez recepty w postaci kremów lub maści raczej delikatnie wspomagają sprawność seksualną – lepiej nie spodziewać się po nich cudów.

Źródła:
  1. Male Sexual Dysfunction: Pathophysiology and Treatment, Fouad R. Kandeel, CRC Press, 2007, ISBN: 1420015087, 9781420015089
  2. Impotencja – rys historyczny. W: Impotencja. Wszechstronny poradnik dla lekarzy, Bancroft J., Red. A. Gregoire MB, BS, DRCOG, MRC Psych i JP Pryor, MS, FRCS. Wyd Lek PZWL, Warszawa 1994; 13-23,