Czy wzmocnienie erekcji jest możliwe?

Jak wzmocnić erekcję?

Kiedy członek nagle traci sztywność podczas stosunku, atmosfera romantyzmu i zakochania momentalnie się ulatnia. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta tracą pewność siebie. Zaczynają o sobie myśleć, że są słabi w łóżku, że nie potrafią podniecić partnera, są nieatrakcyjni itd. Tymczasem przyczyna takiego stanu rzeczy może leżeć zupełnie gdzie indziej. Prącie mężczyzny wbrew pozorom to skomplikowana maszyneria, o którą trzeba odpowiednio zadbać.

Nawigacja:

Od czego zacząć wzmacniać erekcję?

Leczenie zaburzeń erekcji musi się zacząć od postawienia poprawnej diagnozy. To ważne, ponieważ skuteczność terapii zależy wyłącznie od wyeliminowania przyczyny problemu.

Kiedy występują zaburzenia erekcji – leczenie powinno uwzględniać dlaczego ten stan wystąpił

Do najczęstszych powodów występowania zaburzeń erekcji zalicza się:

 • bezsenność, chroniczne niedosypianie;
 • nałogi – a przede wszystkim alkohol i papierosy;
 • męczącą, stresującą pracę;
 • życie w ciągłym napięciu, konieczność wykonywania zbyt dużej ilości obowiązków;
 • brak aktywności fizycznej;
 • strach przed stosunkiem (wywołany np. myślami o ewentualnej niechcianej ciąży lub brakiem pewności siebie w kwestii zaspokojenia partnerki);
 • choroby.

Niestety, wielu mężczyzn bagatelizuje problem zaburzeń erekcji. Prowadzi to niestety do przewlekłej choroby. Seks przestaje sprawiać przyjemność, staje się wręcz udręką dla mężczyzny. Przed każdym stosunkiem boi się on, że zbliżenie znowu skończy się albo przedwczesnym wytryskiem, albo po prostu rozczarowaniem obojga partnerów.

Domowe sposoby na erekcję – czyli zmiana nawyków

O przedłużenie erekcji można powalczyć domowymi sposobami. Jeżeli utrata erekcji nie jest spowodowana poważnym stanem chorobowym, dojście do sprawności seksualnej nie powinno być bardzo męczące. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i zrezygnować ze złych nawyków.

 1. Najważniejszą zmianą jest dieta. Jeżeli mężczyzna ma zaburzenia erekcji, powinien przyjrzeć się dokładnie swojemu codziennemu menu. Należy zrezygnować z dań przetworzonych (fast food), bogatych w proste węglowodany (słodycze) i tłuszcze. W jadłospisie powinno się pojawić jak najwięcej warzyw i owoców, ryb, drobiu, pełnoziarnistego pieczywa. Pomocne mogą okazać się w szczególności banany (bromelainy w nich zawarte sprzyjają erekcji) oraz awokado.
 2. Warto suplementować cynk, ponieważ jest on potrzebny przy produkcji testosteronu.
 3. Erekcję często można przywrócić za pomocą fellatio. Seks oralny jest dla mężczyzn bardzo podniecający. Jeżeli członek zaczyna opadać, warto omiatać językiem żołądź i drażnić wędzidełko. Pocieranie ręką trzonu prącia także jest wskazane. Tego typu pieszczoty powinny przywrócić erekcję.
 4. Zmiana pozycji, wprowadzenie czegoś nowego do sypialni. Niekiedy mężczyźni mają problemy z erekcją po prostu przez… rutynę. Seks przestał dla nich być czymś ekscytującym. Sytuacja powinna się poprawić, jeśli para zdecyduje się na zmianę miejsca uprawiania miłości lub np. wprowadzenie zabawek erotycznych do łóżka.

Wzmocnienie erekcji ziołami

O przedłużenie erekcji można walczyć za pomocą ziół. Pozytywne efekty przynoszą m.in.: miłorząb, korzeń żeń-szenia syberyjskiego, korzenie suma, buzdyganek naziemny, owoce palmy sabal, wierzbownica, jagoda jałowca brazylijskiego, liść Damiana. Ponadto pomocne mogą okazać się przyprawy poprawiające ukrwienie: imbir, chilli, cynamon, koper, goździki, lubczyk, wanilia.

Ćwiczenia na erekcję

O sprawność seksualną warto także zadbać na siłowni. Zaleca się regularne wykonywanie przysiadów. To proste ćwiczenie poprawi ukrwienie narządów płciowych. Dobrze jest też wyćwiczyć mięśnie miednicy. Słabość dolnej części pleców przyczynia się do szybkiego zmęczenia podczas stosunku seksualnego.

Źródła:
 1. Leczenie zaburzeń erekcji – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, Zbigniew Lew-Starowicz, Warszawa; https://www.termedia.pl/
 2. The Love Diet, Shonali Sabherwal, Random House India, 2014, ISBN: 8184005652, 9788184005653