Dlaczego poprawa potencji jest taka ważna?

Jak poprawić potencję u mężczyzny?

Potencja seksualna mężczyzny jest ważna ze względu na podniecenie potrzebne do gotowości seksualnej, zdolność do erekcji i osiągnięcia orgazmu, a także ma znaczenie w przypadku odbywania stosunków, w którymi odstępie czasu. Zaburzenia potencji mogą prowadzić do problemów w wymienionych aspektach. Istnieją jednak różne sposoby na potencję – wspomaganie potencji jest zalecane dla uzyskania satysfakcji z życia seksualnego i dostarczenia jej partnerowi, ale też aby poprawić zdolność do zapłodnienia. Wbrew pozorom zwiększenie potencji wcale nie musi wiązać się z przyjmowaniem leków czy suplementów. Poprawa potencji naturalnymi sposobami, czyli za pomocą odpowiedniej diety może okazać się znacznie prostszym i lepszym rozwiązaniem.

O poprawę potencji można zadbać od kuchni

Mężczyzna, który chce poprawić swoje libido powinien spożywać dużo białka (białko przyczynia się do produkcji testosteronu). Ograniczyć należy węglowodany (szczególnie te, które są źródłem cukru) i skrobię (w tym ziemniaki). Tłuszcz powinien występować w diecie, ale w umiarkowanych ilościach. Naturalne produkty powodujące wzmocnienie potencji to seler, migdały i ostrygi. Warto też wprowadzić do jadłospisu owoce na potencję, które są zdrową przekąską, a ponadto są źródeł antyoksydantów, które korzystnie wpływają na układ krążenia.

Sposoby na potencję – owoce

  • Banany

Zawartość fenyloetyloaminy w bananach przyczynia się do poprawy samopoczucia i zwiększa ekscytację wynikającą ze zbliżenia intymnego.

  • Awokado

Ten owoc podniesie poziom testosteronu, dzięki czemu poprawi libido, ale też wpłynie na silniejsze odczuwanie doznań seksualnych.

  • Granat

Owoce granatu zawierają fitoestrogeny (działające podobnie jak estrogeny), które pomagają na dłużej zachować młodość. Szczególnie polecany jest sok z granatu.

  • Daktyle

Słodkie daktyle wzmacniają organizm i silnie wpływają na wytrzymałość seksualną. Są świetnym dodatkiem do jogurtu naturalnego.

  • Arbuzy

Arbuz w ponad 90% składa się z wody, ale naukowcy z Teksasu odkryli, że zawiera cytrulinę. Substancja ta posiada szereg ciekawych właściwości, w tym zwiększa poziom azotu w organizmie, co powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych. Pozytywnie wpływa na libido, a jednocześnie pomaga usuwać toksyny i poprawia kondycję wysiłkową.

Zaburzenia potencji a styl życia

Prowadzony tryb życia i zdrowie psychiczne również odgrywają bardzo ważną rolę w aktywności seksualnej. Na pewno papierosy źle wpływają na kondycję seksualną. Złe samopoczucie wynikające na przykład z zaniedbania swojego ciała również może być przeszkodą do osiągnięcia udanego zbliżenia z partnerem. Sport przyniesie korzyści dla ciała jak również psychiki, wystarczy zacząć chodzić na basen czy zapisać się na siłownię. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia potencji mogą być powiązane z różnymi chorobami, dlatego jeśli nie udaje się poprawić potencji naturalnymi metodami to należy sięgnąć po radę specjalisty.

Źródła:
  1. Best Impotence Health Diet: Erectile Dysfunction Diet for Soft Erections, Rudy Silva, Createspace Independent Pub, 2013, ISBN: 149295909X, 9781492959090
  2. Problemy seksualne mężczyzn, Janczewski, Z., 1980, PZWL, Warszawa